Rekor Gelişim Hakkında Sık Sorulan Sorular

Rekor Gelişim Hakkında Sık Sorulan Sorular

REKOR GELİŞİM  hakkında  sık sorular soruların başında Rekor Gelişim  nedir, fiyatları kaç liradır sorusu gelir. Rekor Gelişim gübresi bir  toprak düzenleyici gübredir, tüm bitkilerin daha  sağlıklı ve dengeli gelişmesi için, toprak kalitesini artıran, topraktaki gübrelerin daha  iyi alınmasını sağlayan mineral bazlı bir toprak düzenleyicidir. Yukarıdaki Sipariş sayfasından Rekor Gelişim gübresi ve  diğer  Rekor Gübre ürünlerinin en doğru kaynaktan fiyatlarını öğrenebilirsiniz, sipariş verebilirsiniz, telefon ile  arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Rekorgelişim, toprak için kullanılan toprak yapılarının fiziksel yapısını tarımsal üretime elverişli hale getiren doğal bir karışım toprak düzenleyicidir. Rekor Gelişim,  mineral kayaçlardan yapılan içeriğinde hayvansal ve bitkisel bir ürün kullanılmayan  ve hiçbir yan etkisi olmayan  doğal bir karışımdır. Tamamen yerli üretimdir. Hatta içine dahi istediğiniz bitkiyi dikebilirsiniz. Bu yüzden topraksız tarım uygulamalarında da  kullanılmaktadır. Örnek uygulamaları bu linkten görebilirsiniz.

REKOR GELİŞİM , ORGANİK GÜBRE MİDİR ?

Rekor Gelişim  doğal bir karışım olup sınıfında tek doğal karışım toprak düzenleyicidir.Toprak fiziksel yapısında sağladığı faydalar sonucunda üretime  maksimum etki yapmakta olup bir gübre gibi bitkilerin gelişimine %30 etki sağlamaktadır.

REKOR GELİŞİM , GÜBRE MİDİR ?

Toprak yapılarında olması gereken %30 hava,  % 20 su ve nem miktarlarını en üst seviyede tutarak bir gübreleme kadar üretiminize etki sağlar ve vermiş olduğunuz diğer gübrelerinde alım oranlarını en üst seviyeye çıkartır. Verilen gübrelerin alımını sağladığından toprağınızda gübre kirliliği ve ph artışı olmaz, bir gübre etkisi yapsa da Rekor Gelişim  bir toprak düzenleyicidir.

REKOR GELİŞİM  VERİMİ ARTIRIR MI ?

Rekor Gelişim   verim artışı %15-%60 aralığında hacimsel verim sağlar ve bunun yanında kalite artışıyla ürününüzü ekonomik acıdan en az bir üst sınıfa taşır.

REKOR GELİŞİM  KULLANIM ORANLARI  NEDİR ?

Rekor Gelişim ve Rekor Gelişim tarla  olmak üzere 2  çeşit ürün vardır, bunlardan Rekor Gelişim  linkine  tıklarsanız  detaylı broşürünü ve  kullanım oranlarını görebilirsiniz. Rekor Gelişim Tarla linkinden de  Rekor Gelişim tarla toprak düzenleyici ürünü hakkında  detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz, kullanım oranlarını görebilirsiniz, sipariş verebilirsiniz. 

REKOR GELİŞİM  NEDEN GÜBRELEME  MASRAFI OLUŞTURMAZ ?

Rekor Gelişim,  kullanılan tarlalarda,  toprağınızın  hava alma ve su tutma özellikleri en üst seviyelere çıkar. Bu sayede  bitkiler maksimum verimlere ulaşır. Kullanılan taban gübrelerini  gübre üretici firmaların tavsiye ettiğinin  1/5 oranında azaltılarak kullanılabilir. Rekor Gelişim size sağladığı kaliteli ürün,  verim artışı ve taban gübrelerinden yaptığınız az kullanım ile cebinizden ilave gübreleme masrafı çıkartmadığınız gibi, en sonda cebinize kar olarak kalan parayı   %100 gibi ciddi bir oranda artış  sağlayarak  yüzünüzü güldürecektir. Rekor Gelişim kendi sınıfında en düşük kullanım oranına sahip en ekonomik üründür. Üretim girdileri maliyetleri hesaplandığında kullanım oranına göre sağladığı sonuç açısından  çiftçilerimizin son derece memnun kaldıkları  ve hem verimde  hem toprak yapılarında  sağladığı faydalar acısından kullanılabilirliği çok yüksek bir üründür. 

REKOR GELİŞİM  HANGİ BİTKİLERE VERİLİR ?

Rekor Gelişim gübresi hangi bitkilere  verilir, uygulanır. Rekor Gelişim Mantar üretimi hariç her türlü bitkiye verilir. Her daim en güzel sonuçları alabilirsiniz.

REKOR GELİŞİM  HANGİ TOPRAK TİPLERİNDE KULLANILIR ?

Rekor Gelişim bütün toprak çeşitlerinde  belirgin iyileşme sağlayacak kadar etkilidir. Yani her türlü  toprak tipinde    kullanılmaktadır. 

REKOR GELİŞİM  SU TUTMA  ÖZELLİĞİ VAR MIDIR ?

Rekor Gelişim, çok iyi bir doğal  su tutucu olup, karışım yapılan toprak hacmini nemli tutar. Yazın kurak dönemlerde bitkilerin stresini alır.

REKOR GELİŞİM  TOPRAĞI YUMUŞATIR MI ?

Rekor Gelişim  kullandığınız da, 100 Beygir traktörünüzle süremediğiniz toprağınızı,  dedelerimizin zamanında  olduğu gibi 1  Beygir ile sürer hale gelebilirsiniz. Rekor Gelişim toprak yapılarında eksik olan yada bitkisel üretimden meydana gelen kayıplar nedeniyle toprak yapılarındaki mineral oranını yükseltir. Mineraller topraklarda ayrışmayı en hızlı şekilde sağlar. Toprağınız daha fazla hava aldığından oluşan canlılık toprağınızın kabarması ve daha rahat tava gelmesini sağlar. Yumuşayan toprakta mantar oluşması zorlaşır, toprağınız kötü kokmaz ve sinek, Akdeniz sineği, örümcek, diğer zararlılar, devamında lavralar, yeşil ve beyaz kurtların gelmesinin önü kesilmiş olur. Böylece hastalıklar oluşmadığı gibi oluşan hastalıklar taşınamadığı için yayılması engellenmiş olur. Aşağıdaki videoda  kesekleşmenin nasıl azaldığı konusu kıyaslamalı şekilde detaylı olarak işlenmiştir. Toprağın yumuşadığını, gevşediğini izleyebilirsiniz. 

REKOR GELİŞİM  KÖK GELİŞTİRİR Mİ ?

Rekor Gelişim, bitkileriniz de sağlıklı bir kök gelişimine en uygun doğal bir karışımdır. Kök rahatlıkla gelişebildiği için kök kurumalarından kaynaklı bitki kurumaları da neredeyse hiç görülmez. Bütün bunlara toprağın yumuşaması da en önemli etkendir.

REKOR GELİŞİM MEYVE TUTUMUNU ARTIRIR MI ?

Rekor Gelişim kullanılan bitkilerde besleme  kanalları çok iyi çalıştığı için ve bitkiler çok iyi beslenebilme imkanına sahip olduğundan  tomurcuk ve meyve tutumu çok çok iyidir. 

REKOR GELİŞİM  NE ZAMAN VE  NASIL VERİLİR ?

Rekor Gelişim ağaçlara yılın her günü uygulanabilir. Yıllık bitkilerde ise gerek ekilmeden önce toprağa, gerek ekilirken, gerekse ekimden sonra da verilebilir. En iyi sonucu toprak altına 5- 10 cm karışmasıyla alırız ancak, bu  yapılamıyorsa da yine  ciddi oranda  faydasını görürsünüz. Yani toprak altına karıştıramıyoruz diye atmamanız, toprak üstü uygulamanızdan  iyi  değildir. Atmanız halinde her  halukarda yine  karlı çıkarsınız.

REKOR GELİŞİM  DAMLAMA SUYLA TOPRAĞA VERİLİR Mİ ?

Rekor Gelişim  kesinlikle   damla sulama ile verilemez. Toprak altı olarak kullanılması gerektiğinden  toprağa karışması şarttır.

REKOR GELİŞİMİ  TEK BAŞINA  KULLANSAK OLUR MU ?

Bitksel üretimlerde besleyici  bitki besleme ürünleri her yıl topraklarda belli oranlarda kalmaktadır. Bunların kullanılabilir olanları üretimlerde gelecek yıllarda bitkiler tarafından alınabilirler. Rekor Gelişim  bu toprak yapısında kalan besleme ürünlerinin çözünmesini sağlar fakat yapılacak uygulamalarda mutlaka ihtiyaç oranı neyse, yapılan toprak analizine göre belirlenmeli ve  o kadar bitki  besleme ürünü gübreler zamanında toprağa verilmelidir.

REKOR GELİŞİM  HERHANGİ BİR KİMYASAL İÇERİR Mİ ?

Rekor Gelişim  içeriğinde hiçbir kimyasal bulunmaz, kimyasal işlem görmez, tamamen doğal olup toprağınızla ilk defa buluşan bir üründür. içeriğinde hayvansal bir ürün ya da bitkisel bir artık bulunmaz.

Ağaç Kuruması ve Hastalıklar ile Mücadelede Kesin Sonucu Yakalayabilmiş Üreticilerin Tavsiyeleri

En İyi Ağaç Nasıl Yetiştirilir, Fidan Nasıl dikilir, videolu Anlatım

Tarla Bitkilerinde En yüksek sonuç Nasıl elde Edilir, hastalıklara karşı nasıl mücadele edilir, toprak sorunları nasıl çözülür – Videolu Anlatım

Son   Eklenen Videolar

REKOR GÜBRE  TARIM GIDA  SAN. VE TİC. AŞ.  : +90 232 364 22 22 (Pbx)   +90 555 978 42 07       Adres : 29 Ekim Mah. 10001 Sok. No:50/1  Menemen- İzmir  E-mail : rekorgelisim@gmail.com  E-TİCARET www.rekorgelisim.com.tr